Blue Flower

elementy łazienkoweNie wszyscy mają przyjemność posiadania dużej i przestronnej łazienki, którą można dowolnie dekorować i wypełniać dowolną ilością mebli i sprzętów. Ze względu na to, że większość z nas posiada niewielkie łazienki w dodatku w blokach, w których nie można zmieniać w sposób swobodny i samodzielny zastanej struktury i konstrukcji, jesteśmy zmuszeni do radzenia sobie na inne sposoby. Na szczęście producenci materiałów wykończeniowych oraz elementów dekoracyjnych nie pozostawiają nas samym sobie i pomagają zadbać o to, żeby nasze małe łazienki były maksymalnie funkcjonalne.

Wyposażanie takiego wnętrza może być nie lada wyzwaniem i przysparzać właścicieli o ból głowy, dlatego też coraz chętniej sięgamy po porady projektantów i architektów, którzy posiadają w zanadrzu sprawdzone sposoby i kilka optycznych sztuczek, dzięki którym nasza łazienka może nabrać zupełnie innego charakteru i wydawać się znacznie większa, niż rzeczywiście jest. Wiadomo jednak, że współpraca z projektantem kosztuje i to często niemało, dlatego ciągle jeszcze zdajemy się na własne siły starając się jak najlepiej urządzić przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Zawsze dobrze jest zaplanować sobie całe wnętrze przed przystąpieniem do konkretnych prac. Mając w dłoniach określony projekt i dokładne wymiary ścian i podłogi nie tylko jesteśmy w stanie kontrolować budżet, ale i skrócić sobie czas poszukiwań odpowiednich materiałów i armatury.

Każdy, kto podczas remontów urządzał wielogodzinne czy nawet wielotygodniowe maratony po sklepach budowlanych wie, ile energii kosztuje tego typu przedsięwzięcie. W pierwszej kolejności wybieramy oczywiście płytki łazienkowe oraz ceramikę, która dobrze by się z nimi komponowała. Spośród wielu produktów mamy do wyboru umywalki, sedesy, bidety, kabiny prysznicowe oraz wanny, które posiadają określone faktury i struktury. Mała łazienka ogranicza nam niestety swobodę działania sprawiając, że najczęściej jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z jednego elementu na rzecz innego. Trudno wyobrazić sobie zapanowanie nad przestronnością małej łazienki, kiedy chcemy umieścić w niej jednocześnie prysznic i wannę z hydromasażem, dlatego też musimy stosować kompromisy starając się jakość łączyć jedno z drugim. Jeżeli zależy nam na wannie, możemy wybrać taką w mniejszym rozmiarze, która dodatkowo będzie przeszklona, dzięki czemu całość nabierze lekkości. W taki sposób połączymy przyjemne z pożytecznym i zaopatrzymy się w wannę, która będzie posiadała funkcję prysznica. Wielu ze współczesnych producentów projektuje także ceramikę w zmniejszonych rozmiarach, nie powinniśmy mieć więc większego problemu ze znalezieniem czegoś, co parametrami byłoby dopasowane do naszej powierzchni użytkowej. Projektanci łazienek radzą dodatkowo, żeby armaturę montować w narożnikach, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić więcej miejsca w małej łazience. Ogromne znaczenie w manipulowaniu optyką wnętrza odgrywają płytki łazienkowe, dlatego warto sięgać po takie, które są przede wszystkim w jasnych kolorach. Świetnie sprawdzają się biele, pastelowe błękity, beże oraz zielenie, czyli wszystkie te barwy, które kojarzą się przede wszystkim z naturalnymi barwami ziemi. Różnorodne modele płytek znajdziemy na stronie http://www.plytki-lazienkowe.com. Warto zaznaczyć, że coraz więcej sklepów przenosi się do sieci po to, by także w cyberprzestrzeni proponować klientom swoje płytki.

Dobrze byłoby też zrezygnować z pstrokatych elementów na płytkach, ponieważ bogactwo wzorów i nadmiar kolorów sprawia, że całość wydaje się być mniejsza i bardziej przytłaczająca. Jeżeli nie lubimy monotonii, możemy przełamywać prostotę kolorów drobnymi dekoracjami – na przykład akcesoriami łazienkowymi lub też subtelnymi dekorami, które nie będą jednak zbyt intensywne. Niezwykle istotna jest także wielkość płytek, dlatego powinniśmy raczej unikać zabawy formą. Płytki łazienkowe powinny być średniej wielkości, ponieważ zbyt duże i zbyt małe mogą zaburzać przestronność wnętrza. Obok płytek niezwykle ważne jest odpowiednie oświetlenie, które w zestawieniu z lustrami mogą sprawić, że łazienka będzie rozświetlona, przez co wyda się większa. Warto więc pomyśleć o podwieszanym suficie i punktowym oświetleniu, które da znacznie lepsze efekty od klasycznej lampy.