Blue Flower

sypialniaKażdy, kto decyduje się kupić mieszkanie na własność, musi rozważyć dylemat dotyczący nieruchomości pochodzących z rynku wtórnego oraz pierwotnego, choć statystyki pokazują, że znacznie większym zainteresowaniem cieszą się te mieszkania, które pochodzą od dewelopera. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele.

Mieszkania w stanie deweloperskim są bardzo atrakcyjne pod wieloma względami. Przede wszystkim wpisują się w stylistykę nowego budownictwa, a więc cechują je walory estetyczne. Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać, który budynek jest objęty nową inwestycja, a który liczy sobie co najmniej tyle lat, ile mają nasi rodzice. Dzisiejsza architektura to lekkość stylu i zaskakujące formy. Z pewnością każdemu zależy na tym, by móc mieszkać w interesującej okolicy oraz budynku, który przykuwa wzrok bynajmniej nie dlatego, że jest brzydki. Ważne jest to, by harmonizował z otaczają przyrodą oraz obecną już zabudową architektoniczną. Choć, należy podkreślić, że wcale nie jest to regułą współczesnego budownictwa. Równie ważna co budynku jest estetyka okolicy. Jeśli szuka się mieszkania w dużym mieście, to niemal z cudem graniczy znalezienie nieruchomości, która sąsiadowałaby z parkiem, czy jakimkolwiek innym terenem zielonym. Pod tym kątem niezwykle interesująca jest stolica Wielkopolski. Jeśli chodzi o nowe, zlokalizowane w interesujących miejscach mieszkania Poznań Winogrady to bardzo dobry wybór, choć, oczywiście, również i inne dzielnice potrafią zachwycić. Nie bez powodu mówi się, że Poznań to zielone miasto. Dużo tu skwerów, zadrzewionych placów, parków, a nawet fortyfikacji, które obecnie przypominają kompleksy leśne oraz rezerwatów, a wszystko to w różnych częściach miasta, również blisko centrum. W związku z tym, każdy kto marzy o ucieczce od miejskiego zgiełku, wcale nie musi daleko uciekać, na przykład poza miejskie granice. Warto bliżej przyjrzeć się nowym inwestycjom, które obejmują mieszkania Poznań Winogrady. Niemal w centrum miasta można zaznać zielenie, ciszy i spokoju.

Wybierając mieszkania na własność, zwróćmy także uwagę na inne inwestycje, które są przewidziane w pobliżu lub są właśnie w trakcie realizowania. Nikt przecież nie chce, żeby za kilkanaście miesięcy przed oknami jego własnego M wyrósł kolejny budynek – biurowiec, apartamentowiec lub zwyczajny blok mieszkalny. Nie ma bowiem niczego przyjemnego w tym, by sąsiedzi zaglądali do naszych mieszkań przez okna. Ponadto, bliskość kolejnej nieruchomości wiąże się nie tylko z kiepski widokiem, a nawet z jego zasadniczym brakiem, ale również z tym, że dostęp światła słonecznego do mieszkania będzie przez cały rok ograniczony. Być może na początku nie wydaje się to być poważnym problemem, jednak z perspektywy czasu z pewnością zacznie doskwierać taka sytuacja.

Mieszkania w stanie deweloperskim są bardzo atrakcyjny z punktu widzenia urządzania. Tego rodzaju lokale muszą być gruntownie wykończone, zanim będzie można się do nich wprowadzić. Jednak remont w stu procentach jest zadaniem, które muszą zrealizować nowi właściciele. Deweloperowi nic do tego. Inwestor dostarcza bowiem na rynek pierwotny mieszkania, które posiadają wstawione okna, drzwi wejściowe oraz doprowadzone najważniejsze instalacje – elektryczną, kanalizacyjną oraz grzewczą. Reszta należy do osób, które zdecydują się na kupno lokalu. Jest to jednak bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ każdy ma możliwość dostosowania wnętrza do własnym potrzeb. Z kolei w przypadku mieszkań pochodzących z rynku wtórnego remont również nierzadko wchodzi w rachubę, jednak wiąże się ze znacznie poważniejszymi pracami, ponieważ trzeba zlikwidować wiele istniejących już rzeczy, które zostaną zastąpione nowymi, na przykład zdjąć płytki ze ścian w łazience i kuchni, by następnie móc w ich miejsce położyć nowe. Jeśli chodzi o nowe mieszkania Poznań Winogrady to wspaniała oferta dla każdego, kto ceni sobie wysoki komfort mieszkania, odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz walory estetyczne związane zarówno z architekturą nieruchomości, jak i najbliższą okolicą.