Blue Flower

niebieskie kaloszeTorebki są tymi elementami damskiej garderoby, bez których trudno wyobrazić sobie codzienną egzystencję, nic więc dziwnego, że w przeciągu całego swojego życia kobieta potrafi zmieniać torby setki razy, gromadząc w swoich szafach całkiem pokaźne kolekcje. Badania pokazały, że przed ukończeniem trzydziestego roku życia statystyczna kobieta dysponuje około dwudziestoma sztukami torebek, średnio co trzy miesiące powiększając kolekcję o jeden produkt. Trudno się więc dziwić, że tego typu akcesoria są jednymi z najbardziej pożądanych zwłaszcza, ze torebki muszą być odpowiednio dopasowane do pory dnia, charakteru uroczystości oraz stylizacji. Oprócz funkcji estetycznych torby muszą oczywiście pełnić też funkcję użytkową, trudno sobie bowiem wyobrazić codzienne egzystowanie bez możliwości noszenia przy sobie przynajmniej kilkunasty najbardziej potrzebnych przedmiotów. Ze względu na to, że lubimy mieć przy sobie klucze, breloczki, dokumenty, notesy, kalendarze, pieniądze, szczotki, kosmetyki, buty na przebranie, lakiery do włosów, długopisy, chusteczki higieniczne i wiele innych elementów i przedmiotów, torba musi być solidna i praktyczna tak, żeby nie uległa szybkiemu zniszczeniu. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby inwestowanie w produkty wykonane ze skóry naturalnej, która jest solidniejsza i – odpowiednio pielęgnowana i przechowywana – jest w stanie służyć nam w dobrym stanie nawet dożywotnio.

Widać to zresztą na przykładzie popularnej mody vintage, która obejmuje dodatki pochodzące nawet sprzed kilku dekad. Zresztą im starszy produkt, tym lepiej. Oczywiście nie zawsze mamy dostęp do oryginalnych modeli, dlatego też producenci wyszli nam naprzeciw dostarczając akcesoria i ubrania utrzymane w charakterze retro i nawiązujące swoim fasonem lub kolorystyką do mody sprzed lat. Właśnie w taki sposób funkcjonuje firma Etui, która oferuje swoim klientkom wyjątkowe torebki posiadające ducha dawnych czasów, zachowując przy tym własną oryginalność i niepowtarzalność. Łamanie schematów i łączenie wzorów jest niezwykle ważne, zwłaszcza, że dzisiaj aż roi się od licznych podróbek. Chcąc wyglądać niepowtarzalnie trzeba więc sięgać po niepowtarzalne rozwiązania, łącząc ze sobą kolory, fasony i dodatki, przełamując tym samym standardowość i monochromatyczność stylizacji obserwowalnych na naszych ulicach. Jako, że zdecydowana większość z nas ubiera się w standardowych sklepach i popularnych sieciówkach, trudno o wyjątkowość w tłumie identycznych ludzi. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem inwestowanie w oryginalne dodatki – torebki ze skóry, buty i biżuterię, dzięki której nawet najprostsza sukienka będzie prezentować się znakomicie. O tym jak wiele może zdziałać pomysł na siebie można sprawdzić za pośrednictwem prostej zabawy. Wystarczy sięgnąć po klasyczną „małą czarną” i spróbować zmienić jej charakter, dopasowując do niej akcesoria utrzymane w innym stylu. Z całą pewnością dobierając do niej czerwone lakierowane szpilki oraz niewielką czarną kopertówkę będzie wyglądać zdecydowanie inaczej niż wtedy, kiedy zamiast szpilek pojawią się zielone baletki a zamiast kopertówki czerwona torebka na długim pasku.

buty ze skóryChcąc więc prezentować się tak, jak trzeba, warto kierować się nie tylko obecnie panującymi trendami, ale także własną intuicją, sami doskonale wiemy jaki styl jest „nasz”, w jakich fasonach czujemy się swobodnie i jakiego typu dodatki lubimy. To czy jesteśmy dobrze ubrani, czy przebrani widać gołym okiem, dlatego nigdy nie powinniśmy robić czegoś wbrew sobie i własnemu poczuciu estetyki. Z powodzeniem możemy więc przeszukiwać zawartość second handów, sklepów z modą vintage oraz klasycznych butików, ponieważ za każdym razem jesteśmy w stanie znaleźć coś, co będzie idealnie komponować się z zawartością naszej szafy. Ze względu na to, że w klasycznych sklepach stacjonarnych najczęściej możemy się spotkać z elementami, które są najpopularniejsze i najszybciej „schodzą”, w celu wytypowania czegoś naprawdę oryginalnego najlepiej udać się do sklepów internetowych, ponieważ ich zasięg jest zdecydowanie szerszy, przez co można w nich znaleźć szereg wyjątkowych i interesujących akcesoriów. Wiele sklepów posiada też konkretne profile, dlatego jest to też dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie szczególnie konkretny styl ubierania się. Przez internet dobrze też kupować torebki, ponieważ w taki sposób szybciej znajdziemy dokładnie to, czego szukamy, praktycznie nie ruszając się z miejsca. Tak jak produkty vintage są idealnym elementem przełamującym standardowe konwencje i modowe schematy, tak my sami powinniśmy zadbać o to, aby nasza zabawa trendami była prawdziwą zabawą i polegała przede wszystkim na swobodnym podejściu do tego, co każdego dnia nosimy na sobie.

Nie oznacza to oczywiście w żadnym wypadku skrajnego niechlujstwa, raczej to, żeby pozwolić sobie na bycie swoim własnym stylistą. Naśladowanie innych może być dobre na krótką metę, jednak z czasem z pewnością zauważymy, że nie czujemy się w pełni sobą. Zaufanie do siebie jest niezwykle ważne, dlatego też jeżeli nie mamy pewności czy dana torebka będzie modna w przyszłym sezonie, skupmy się na tym, co mamy w szafie i co...zwyczajnie nam się podoba. Żyjemy w eklektycznym świecie, dlatego też możemy pozwolić sobie na nieco więcej zabawy wzorami, kolorami i popularnymi stylami. Wyglądamy stylowo tylko wtedy, kiedy równie stylowo się czujemy, powinniśmy więc wybierać z mody tylko to, co podkreśla najlepiej naszą sylwetkę, typ urody oraz to co gra nam w duszy. W przeciwnym razie nie będziemy prezentować się odpowiednio.